Aktualności‎ > ‎

Rok szkolny 2017/2018

Akcja "Znicz"

opublikowane: przez Karolina Kononowicz   [ zaktualizowane ]

Zbliża się 1 listopada – dzień pamięci o zmarłych. Po raz kolejny pragniemy włączyć się w akcję „Znicz” w ramach przedsięwzięcia „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Do 6 listopada będziemy zbierać znicze (najlepiej w kolorystyce białej i czerwonej), które zapłoną na polskich cmentarzach za wschodnią granicą. Symboliczne lampki prosimy przynosić do sali nr 12. 

„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” to działania, którym patronują Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu i Dolnośląski Kurator Oświaty. Patronat medialny sprawuje TVP Wrocław. Istotą akcji jest ratowanie polskich nekropolii na Kresach. Wśród tych grobów, które są zdewastowane i zapomniane, znajdują się mogiły dziadów i pradziadów młodych mieszkańców Dolnego Śląska. Do tej pory udało się zapobiec likwidacji ogromnego, zabytkowego cmentarza w Kołomyi, wyremontować cmentarze w Drohobyczu, Bohorodyczynie, Tuligłowach, Podhajcach Moczulance na Wołyniu, Berdyczowie, Lubarze, Żytomierzu, Brzeżanach. Przy pracach porządkowych i rekonstrukcjach pracują każdego roku uczniowie i nauczyciele dolnośląskich szkół. Młodzież może również przekazywać na ten szlachetny cel symboliczną złotówkę. Na ratunek czeka jeszcze wiele cmentarzy na terenie dzisiejszej Ukrainy. Trzeba spieszyć się z ich rekonstrukcją. Nie można pozwolić, by czas zacierał ślady polskości. To cząstka naszej ojczyzny. Bo przecież ”Ojczyzna to ziemia i groby – narody, które tracą pamięć, tracą życie.”

Konkurs biblioteczny nr 4

opublikowane: przez Lucyna Borecka

Konkurs ten polega na dopasowaniu opisu do postaci literackiej (należy wybrać prawidłową podpowiedź). Termin oddania odpowiedzi bibliotekarzowi upływa 31 października 2017r.

Konkurs nr 3 rozstrzygnięty!

opublikowane: przez Lucyna Borecka

W konkursie wzięło udział 7 uczniów. I miejsce zdobyli ex aequo: Oliwia Maślejak (kl. II d) i Róża Galer(kl. II c), II miejsce: Jakub Berus (kl. II c) a III miejsce: Magda Nowaczyk (kl. VII c). Gratulacje! Zapraszam do udziału w następnych konkursach

Wyniki konkursu nr 2

opublikowane: 17 paź 2017, 23:24 przez Lucyna Borecka

Poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany i aż trzy osoby zdobyły I miejsce. Są to: Roch Jakubowski (kl. II c), Oliwia Maślejak (kl. II d), Magda Nowaczyk (kl. VII c) a II miejsce zdobył Jakub Berus (kl. II c). Gratulacje!!! 

Konkurs biblioteczny nr 3

opublikowane: 16 paź 2017, 03:03 przez Lucyna Borecka

Konkurs biblioteczny nr 3 przeznaczony jest dla miłośników Harry Pottera. Należy zaznaczyć prawidłową odpowiedź (test wyboru), które należy oddać do 23 października 2017r. Powodzenia!!!

INNY WYMIAR DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

opublikowane: 12 paź 2017, 13:39 przez Sabina Całko   [ zaktualizowane 12 paź 2017, 13:51 ]

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej będzie inny niż do tej pory. Nasza szkoła przystąpiła do kampanii edukacyjnej "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc", która organizowana jest przez Polską Akcję Humanitarną. Mamy okazję, by kolejny raz dołączyć do ludzi, którzy wiedzą jak mądrze pomagać. DROGI UCZNIU, CZY WIESZ, JAKIE MASZ SZCZĘŚCIE, ŻE CHODZISZ DO SZKOŁY??? Nie? Kliknij tutaj, obejrzyj filmik "Nepal: odbudowa szkół", a zobaczysz, że możesz odpowiedzieć na to pytanie TAK!!!
Znalezione obrazy dla zapytania pah i edukacja
źródło: https://www.pah.org.pl/co-robimy/edukacja/, z dn. 12.10.2017

Konkurs nr 1 rozstrzygnięty!

opublikowane: 9 paź 2017, 23:06 przez Lucyna Borecka

W konkursie wzięło udział tylko 5 uczniów. I miejsce zdobył Roch Jakubowski (kl. II c), II miejsce zdobyli ex aequo: Oliwia Maślejak (kl. II d) i Magda Nowaczyk (kl. VII c) a III miejsce także ex aequo: Justyna Kleiber (kl. II a) i Aleksandra Milewska (kl. II c).

Konkurs biblioteczny nr 2

opublikowane: 9 paź 2017, 00:57 przez Lucyna Borecka   [ zaktualizowane 9 paź 2017, 23:51 ]

W tym tygodniu jest do rozwiązania krzyżówka, którą należy oddać do 16 października (poniedziałek) do biblioteki lub drogą e-mailową.
Życzę powodzenia w rozwiązywaniu jej.

KAMPANIA NIOSĘ POMOC

opublikowane: 2 paź 2017, 13:06 przez Małgorzata Stark

W tym roku szkolnym chcemy przyłączyć się do akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc.
To okazja aby świętować Dzień Nauczyciela, Dzień Kobiet, zakończenie roku szkolnego wspierając mieszkańców i mieszkanki Somalii. Namawiamy do tego, by zrezygnować z zakupu kwiatów (lub go ograniczyć) i wspólnie zebrać pieniądze. Pieniądze potrzebne są na niesienie pomocy żywnościowej niezbędnej z powodu utrzymującej się suszy i konfliktów zbrojnych.
Zaczynamy w przyszłym tygodniu.
Włącz się i nieś pomoc z Polską Akcją Humanitarną.
Szczegóły dostępne są na stronie www.pah.org.pl/kampanieedukacyjne

Konkurs biblioteczny

opublikowane: 27 wrz 2017, 05:01 przez Lucyna Borecka   [ zaktualizowane 1 paź 2017, 23:10 ]


Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Książka nas łączy”. Z tej okazji biblioteka przygotowała 4 różnego rodzaju konkursy, które będą ogłaszane co tydzień. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni książkami w ostatnim tygodniu października. Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tych konkursach. Miłej zabawy!

Bibliotekarz

1-10 of 12