Aktualności‎ > ‎

Rok szkolny 2017/2018

Konkurs biblioteczny "Dzień Kobiet"

opublikowane: 6 mar 2018, 23:29 przez Nieznany użytkownik

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie naszej szkoły. Konkurs ten został przedłużony do 12 marca 2018r. Odpowiedzi należy złożyć u nauczyciela bibliotekarza.Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Piłka Ręczna

opublikowane: 26 lut 2018, 04:31 przez Romana Maniara   [ zaktualizowane 28 lut 2018, 00:17 ]

Po zdobyciu Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej, drużyna dziewcząt i chłopców zakwalifikowała się do kolejnego etapu rozgrywek - Półfinału Strefy Legnickiej. 22 lutego w Lubnie, drużyna dziewcząt po zaciętych meczach z drużynami Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie, ze Szkołą Podstawową w Polkowicach i Szkołą Podstawową w Głogowie, wywalczyła II miejsce, i dostała się do następnego etapu rozgrywek. 23 lutego w Lubinie drużyna chłopców rywalizowała ze szkołami z Lubina, Polkowic i Chocianowa, i zajęła IV miejsce. Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy.

Piłka ręczna dz. chł. półfinał Lubin 2018


XI DOLNOŚLĄSKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY

opublikowane: 20 lut 2018, 14:49 przez Lidia Kosarzewska

W piątek, 16 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego.
Uczestnicy mogli napisać pracę na temat: "A gdyby tak..."w dowolnej formie.
Na konkurs nadesłano prace z 39 szkół ( nie tylko z Dolnego Śląska, były też prace uczniów z Piaseczna pod Warszawą, Nowego Sącza i Siedlec), wzięło w nim udział 397 młodych twórców. Fragmenty nagrodzonych i wyróżnionych prac odczytali podopieczni p. Lidii Głodowskiej z "Teatru Pękniętego Zwierciadła".
Swoje prace wysłało również kilkanaście osób z naszej szkoły.
Z wielką radością informuję, ze wśród najlepszych znalazło się troje naszych uczniów.
W kategorii I, klasy IV-VII, nagrodę otrzymała Hanna Garboś z klasy IV (p. Anna Wlazło), natomiast wyróżnienie otrzymał Fabian Ściana również z klasy IV (p. Anna Wlazło).
Wyróżnienie w kategorii II, klasy gimnazjalne, otrzymał uczeń klasy II c Andrzej Mazur (p. Lidia Kosarzewska).
Cieszę się z sukcesu naszych uczniów i zachęcam wszystkich chętnych i utalentowanych humanistycznie do udziału w następnej edycji konkursu.
Fotorelacja z uroczystości wręczenia nagród jest do obejrzenia na stronie Młodzieżowego Domu Kultury. Można tam również przeczytać prace nagrodzone i wyróżnione.
Naszym młodym twórcom raz jeszcze gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Piłka Siatkowa

opublikowane: 20 lut 2018, 03:29 przez Romana Maniara   [ zaktualizowane 21 lut 2018, 04:00 ]

Drużyna dziewcząt wzięła udział w Powiatowym Finale Piłki Siatkowej, który odbył się 9 lutego w Górze. Dziewczęta zajęły tam III miejsce. Chłopcy natomiast, swój turniej rozegrali 12 lutego i również wywalczyli III miejsce. Gratulujemy.

Piłka siatkowa dz. chł. - powiat 2018


Piłka Ręczna

opublikowane: 19 lut 2018, 12:01 przez Romana Maniara   [ zaktualizowane 20 lut 2018, 03:27 ]

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w finale powiatowym piłki ręcznej. Zawody te odbyły się w Górze, dziewczęta rozegrały swój turniej 14 lutego, natomiast chłopcy 16 lutego. Obie nasze drużyny pokonały Szkołę Podstawową w Jemielnie, SP nr3 w Górze i SP nr1 w Górze i w ten sposób zdobyły Mistrzostwo Powiatu w Piłce Ręcznej.  Dziewczęta obroniły ten tytuł, w tym roku po raz drugi zajęły I miejsce. Wszystkim naszym szczypiornistom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Piłka ręczna dz.i chł. - powiat Góra 2018
Ferie 2018

opublikowane: 31 sty 2018, 03:31 przez Romana Maniara

15 stycznia w sali gimnastycznej dawnego gimnazjum, już po raz kolejny rozegraliśmy Turniej "Dzikich Drużyn" w piłkę siatkową. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn o śmiesznych nazwach, w tym drużyna "Belfrów". I miejsce zdobył zespół o nazwie: "Dzikie Węże", II miejsce zajął zespół "Belfrów", a miejsce III zdobyła drużyna o nazwie "Nukosy". Cieszymy się bardzo , że jest jeszcze w naszej szkole grupa młodzieży, która chętnie spędza swój czas wolny na sportowo, a nie tylko przed telewizorem i komputerem.

Ferie 2018

"Co wiem o książce i bibliotece?" - Konkurs biblioteczny nr 12

opublikowane: 30 sty 2018, 02:28 przez Nieznany użytkownik

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Odpowiedzi należy złożyć u nauczyciela bibliotekarza do 12 lutego 2018r. Powodzenia!

Akcja "Nakrętki dla Hospicjum"

opublikowane: 25 sty 2018, 12:42 przez Bogusława Nawrot

Szkolny Klub Wolontariatu organizuje akcję na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Zbieramy wszystkie nakrętki (od napojów, szamponów, chemii gospodarczej, kosmetyków) oraz dobry plastik. Dobry czyli z oznaczeniami: Nakrętki należy przynosić do sali nr 9 lub wrzucać do kartonu wystawionego na korytarzu. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji.

Wyniki konkursu bibliotecznego nr 11

opublikowane: 12 sty 2018, 05:04 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 12 sty 2018, 05:05 ]

W konkursie wzięło udział 12 uczniów. I miejsce zdobył ex aequo: Sławomir Hus (kl. VII a), Julia Dutka (kl. VII a) i Natalia Babij (kl. VII b); II miejsce: Patryk Dominiak (kl. VII a) i III miejsce Paweł Mrozik (kl. VII a)
                                                                                            Gratulacje!!

Pomagamy zwierzętom - podsumowanie akcji.

opublikowane: 6 sty 2018, 10:01 przez Bogusława Nawrot   [ zaktualizowane 7 sty 2018, 10:57 ]

W dniach od 20 listopada do 12 grudnia 2017 r w naszej szkole trwała akcja charytatywna na rzecz Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami "Kundelek".
Przez ten okres wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i członkowie Koła Ekologicznego wraz z opiekunami odbierali od uczniów karmę dla psów, produkty zbożowe i mączne oraz nieprzydatne im już kołdry, poduszki, koce, garnki i miski.
Cel został osiągnięty.
Zebraliśmy ponad 200 kg produktów spożywczych, miski oraz 4 koce, tyle samo poduszek i pościeli.
Dary zostały odebrane przez panią prezes Stowarzyszenia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Akcja charytatywna na rzecz Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami "Kundelek"

1-10 of 61