"Radosna Niepodległości"

opublikowane: 16 lis 2016, 10:52 przez Karolina Kononowicz   [ zaktualizowane 16 lis 2016, 23:34 przez Publiczne Gimnazjum ]

"Radosna Niepodległości" - pod takim właśnie hasłem świętowaliśmy w naszej szkole 98 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Pomimo, że rocznica tego wydarzenia  przypada na listopad, miesiąc, który – patrząc na aurę – skłania raczej do zadumy i refleksji, my zachęcaliśmy do świętowania tej szczęśliwej dla Polski daty, ze śpiewem na ustach. Poprzez patriotyczne pieśni manifestowaliśmy  pamięć o tych, którzy przed laty walczyli o Niepodległą. Pieśń w przeszłości wielokrotnie dźwigała Polaków z kolan, upadku i rezygnacji, dawała radość, skrzydła i moc.

Obchody 11 Listopada uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczennic naszego gimnazjum.  Program ten został również zaprezentowany w Zespole Placówek Kultury podczas wąsoskich uroczystości. Zarówno wśród starszej, jak i młodszej publiczności, występ spotkał się z gorącym przyjęciem. Dziewczęta swoim przykładem, potrafiły zachęcić widzów do wspólnego, radosnego śpiewania.


"Radosna Niepodległości"