Propozycje książek pedagogicznych przeznaczonych dla rodziców

opublikowane: 25 sty 2017, 03:31 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 25 sty 2017, 08:38 przez Publiczne Gimnazjum ]
W swojej bezradności rodzice szukają pomocy i wskazówek w poradnikach. Rynek księgarski pełen jest książek, w których dokładnie opisano, jakie dziecko ma być i co powinno potrafić w określonym momencie życia. Książki te mogą być rzeczywiście pomocą, jeśli ich treść potraktujemy jedynie jako propozycje.
Na wszystkie pytania związane z wychowaniem poradniki nie udzielają żadnych jednoznacznych odpowiedzi. Nie ma także żadnych opatentowanych przepisów, bo być ich nie może. Mamy bowiem do czynienia z człowiekiem, indywidualnością, gdyż każdy człowiek - nawet ten najmniejszy - jest inny.
Wychowanie, to przede wszystkim właściwy związek między dziećmi i ich rodzicami. Jest on wyjątkowy i ma ogromny wpływ na charakter małego człowieka.
Ingrid Romberg- Asboth w swej książce „Kiedy dusza dziecka płacze” powiedziała, że wychowanie podobne jest do tańca, w którym każdy wsłuchuje się w rytm partnera i stara się do niego dopasować.
A poniżej propozycje książek, które pomogą zrozumieć zachowanie młodego człowieka.