Aktualności‎ > ‎

Rok szkolny 2016/2017


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

opublikowane: 23 cze 2017, 03:40 przez Barbara Gransort   [ zaktualizowane 30 cze 2017, 01:39 przez Publiczne Gimnazjum ]

23 czerwca 2017r. pożegnaliśmy kolejny rok szkolny, osiemnasty w historii gimnazjum. Apel na boisku szkolnym uniemożliwiła burza i ulewa, więc przenieśliśmy się do sali gimnastycznej. Uroczystość prowadziła nowa przewodnicząca samorządu uczniowskiego-Julia Augustyniak. Pojawił się nowy skład pocztu sztandarowego-Konrad Kowalik, Hanna Jarczewska i Julia Łapińska. Program artystyczny na wesoło przygotowała klasa IIIb. Wzorowi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice listy gratulacyjne. Absolwentką Roku została uczennica klasy IIIa-Daria Berus. Wszystkim uczniom gratulujemy ukończenia kolejnej klasy i życzymy bardzo udanych wakacji!

Zakończenie roku szkolnegoFinał Wojewódzki

opublikowane: 20 cze 2017, 01:34 przez Romana Maniara   [ zaktualizowane 21 cze 2017, 00:14 przez Publiczne Gimnazjum ]

III miejsce w Finale Wojewódzkim w Piłce Nożnej Dziewcząt to nasz największy tegoroczny sukces sportowy. Dziewczęta były najlepsze w powiecie. Pokonały gimnazja powiatu górowskiego i zajęły I miejsce. Dostały się do półfinału strefy legnickiej, gdzie 17 maja zajęły
II miejsce. To dało im przepustkę do następnego etapu, a mianowicie strefy legnickiej. W Legnicy dnia 22 maja nasze dziewczyny zdobywają I miejsce i mają otwartą drogę do województwa. We Wrocławiu konkurują ze szkołami sportowymi ale mimo to, 9 czerwca przyjeżdżają z III miejscem. Dokonała tego nasza drużyna, z której jesteśmy bardzo dumni: Natalia Snela, Sandra Nowak, Zuzanna Gruda, Zuzanna Broniewicz, Emilia Knihnicka, Julia Skokoń, Agnieszka Likus, Weronika Onochowska, Julia Piotrowska, Maja Bartosik, Gabrysia Kowalik. 

Finał Wojewódzki Piłka Nożna 2016/2017

  


"Jak nie czytam, jak czytam"

opublikowane: 2 cze 2017, 12:57 przez Barbara Gransort   [ zaktualizowane 5 cze 2017, 01:13 przez Publiczne Gimnazjum ]

1 czerwca po raz kolejny odbyła się akcja "Jak nie czytam, jak czytam". Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika " Biblioteka w Szkole". Akcja polega na masowym czytaniu w jednym momencie. Wzięliśmy udział w tym przedsięwzięciu, a niektórzy z nas przebrali się nawet za ulubionych bohaterów literackich.
W ubiegłym roku w akcji uczestniczyło 432608 uczniów. Czy w tym roku rekord ten zostanie pobity?

Jak nie czytam, jak czytamDzień Patrona

opublikowane: 2 cze 2017, 12:44 przez Barbara Gransort   [ zaktualizowane 5 cze 2017, 01:12 przez Publiczne Gimnazjum ]

24 maja 2017 minęła 15. rocznica nadania naszemu gimnazjum imienia Henryka Sienkiewicza. Co roku świętujemy ten dzień w sposób szczególny. Przygotowujemy inscenizacje, przypominamy biografię wielkiego pisarza i jego twórczość. W tym roku każda klasa przedstawiła jednego z bohaterów powieści H. Sienkiewicza. Pojawili się na szkolnym boisku: pan Wołodyjowski, Zagłoba, Jurand ze Spychowa, Zbyszko z Bogdańca, Sachem, Staś Tarkowski, Janko Muzykant,  Jagienka, Danuśka, Horpyna, Nel Rawlison, Ligia z Ursusem oraz Helena Kurcewiczówna. Wszystkie klasy świetnie wywiązały się ze swojego zadania. 
Dziękujemy uczniom i wychowawcom za kreatywne podejście do otrzymanych zadań!

Dzień PatronaPodsumowanie konkursu o H. Sienkiewiczu

opublikowane: 2 cze 2017, 12:29 przez Barbara Gransort

Zakończyła się IX edycja szkolnego konkursu "Gimnazjaliści śladami H. Sienkiewicza". 
I miejsce zajęli - Daria Berus IIIa i Jakub Berus IC, II miejsce Julia Augustyniak IIc, III miejsce Milena Sobólska IId, IV miejsce Jan Bartkowiak IIc. Gratulujemy! Zapraszamy za rok!

Gimnazjada - Lekkoatletyka

opublikowane: 22 maj 2017, 10:46 przez Anna Żarnowska   [ zaktualizowane 25 maj 2017, 00:09 przez Publiczne Gimnazjum ]

10 maja w Górze odbyły się powiatowe zawody w LA. Mistrzami powiatu zostali:
Kacper Macioszek
- bieg na 1000m,
Klaudiusz Łacinik
, Wiktoria Dziura -skok wzwyż,
Natalia Snela, Julka Skokoń, Dorota Duszyńska,Wiktoria Dziura -sztafeta 4x100m.

II miejsce zajęli:
Emilka Knihnicka - skok w dal,
Krzysztof Kleiber - bieg na 1000m, 
Damian Sareło, Bartek Krukowski, Kuba Bogusiewicz, Klaudiusz Łacinik -
sztafeta 4x100m, 

III miejsce zajął:
Kuba Bogusiewicz - skok w dal,

    Uczniowie 19 maja rywalizowali w Polkowicach. Tam sztafeta dziewcząt zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się we Wrocławiu. Do Wrocławia zakwalifikowało się siedmioro gimnazjalistów.
Gratulujemy! 

Lekkoatletyka powiat Góra 2017, strefa Legnica 2017Konkurs biblioteczny - "Podróże z polską książką".

opublikowane: 17 maj 2017, 23:36 przez Nieznany użytkownik

W tekście opowiadania ukryte są tytuły książek.  Należy znaleźć i wypisać wszystkie tytuły. Odpowiedzi należy przekazać do biblioteki do  5 czerwca 2017r. Powodzenia!

Biblioteczny konkurs frazeologiczny - rozstrzygnięty!

opublikowane: 17 maj 2017, 02:20 przez Nieznany użytkownik

Niestety, ten konkurs okazał się bardzo trudny i nie było bezbłędnych odpowiedzi. Wśród najlepszych wyłoniono:
I miejsce: 1. Daria Berus -kl. III a
                2. Jakub Berus - kl. I c
II miejsce: 1. Klaudia Marciniak - kl. III b
                 2 . Anita Kryszak - kl. III b
III miejsce: Marta Paszkowska - kl. III b
                                                Gratulacje!!!

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

opublikowane: 5 maj 2017, 02:53 przez Sabina Całko   [ zaktualizowane 5 maj 2017, 04:27 przez Publiczne Gimnazjum ]

We wtorek 25.04.2017 r. w sali Domu Kultury odbyła się nietypowa lekcja geografii. Na zaproszenie do naszej szkoły przybył nauczyciel geografii Bolesław Grabowski, który podróżował po wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Poprowadził nieprzeciętne spotkanie, podczas którego mieliśmy okazję dowiedzieć się wyjątkowych informacji o Japonii - jej mieszkańcach i obyczajach. Jak się okazało różnice kulturowe są ogromne i w wielu sytuacjach trudno było nam je zrozumieć. W największe zdumienie wprawiły informacje dotyczące szkoły np. o 10 - cio bądź 12 - to godzinnym pobycie w szkole oraz o 2 sprawdzianach na każdej lekcji. Myślę, że wielu naszych uczniów zaczęło doceniać Nasze Gimnazjum :). Szczególnie ciekawe były informacje o podgrzewanych przedmiotach codziennego użytku jak np. deska sedesowa, kołdra i kamizelki, a największą atrakcją była możliwość ubrania się w tradycyjnie kimona i jukaty. Pan Bolesław planuje teraz podróż na Kaukaz. Jak sam podkreśla w podróżowaniu najważniejsze jest czytanie i bycie taktowym wobec poznawanych ludzi. Chociaż według mnie nie tylko w podróżowaniu, ale także w życiu codziennym.

Spotkanie z podróżnikiemCZYTELNIK MIESIĄCA

opublikowane: 4 maj 2017, 03:13 przez Nieznany użytkownik

W kwietniu Czytelnikiem miesiąca została Agata Piotrowska z kl. II a, która przeczytała 9 książek. 
                                                                           Gratulacje !!!

1-10 of 68