Tydzień Edukacji Globalnej 2015

opublikowane: 16 lis 2015, 00:33 przez Sabina Całko   [ zaktualizowane 16 lis 2015, 00:35 ]
Od 17 lat, w trzecim tygodniu listopada obchodzony jest europejski Tydzień Edukacji Globalnej. W tym roku przypada on na dni 16 -22 listopada. Tegorocznym obchodom przyświeca hasło "Równość - od słów do czynów" - na znak protestu przeciwko propagandowym hasłom, które są tylko wypowiadane, a nie realizowane. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi wszystkich Europejczyków na problemy globalne - wyżywienia, uchodźców, zanieczyszczeń, zmian klimatycznych, szeroko pojętej równości, która jest podstawowym prawem dla wszystkich ludzi na świecie. 
Dzisiaj świat jest mniejszy niż nam się wydaje. Biorąc pod uwagę to jak na siebie nawzajem wpływamy, można śmiało powiedzieć, że mieszkaniec Demokratycznej Republiki Konga, Zambii, Nigerii, czy wysp Tuvalu jest naszym sąsiadem niemal w takim samym stopniu jak “Kowalscy” z mieszkania obok."(źródło: http://globalnepoludnie.pl/Mapa-mysli-zaleznosci-globalnych, z dn. 11.11.2015)
Zapraszam na spotkanie edukacyjne, poświęcone kryzysom humanitarnym, które   przygotowali uczniowie naszego gimnazjum. Odbędzie się ono w czwartek 19.11.2015 r o godz. 17.30 w sali lekcyjnej nr 4. 
Polecam przeglądnięcie interaktywnej mapy myśli: http://globalnepoludnie.pl/mapa/, oraz 
strony internetowej http://teg.edu.pl/.
Comments