Konkurs "Góra i Ziemia Górowska - Moja Mała Ojczyzna"

opublikowane: 6 cze 2016, 13:31 przez Bogusława Nawrot   [ zaktualizowane 12 cze 2016, 07:15 ]
31 maja w Zespole Szkół w Niechlowie odbył się finał XXII Powiatowego Konkursu "Góra i Ziemia Górowska - Moja Mała Ojczyzna", którego organizatorami są:Towarzystwo Miłośników Ziemi Górowskiej oraz Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze. W konkursie wzięło udział 30 uczniów szkół podstawowych, 18 gimnazjalistów i 6 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W finale uczestniczyły także 3 uczennice naszego gimnazjum: Daria Berus (IIa), Paulina Szumigała (IIb) i Ewelina Wójcik (IIb). 
Część pisemna, podczas której uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test, zaczęła się o godzinie 9:00. Po jej zakończeniu uczestnicy konkursu wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do kościoła św. Michała Archanioła w Żabinie. Tamtejszy proboszcz - ks. Stanisław Długowski, opowiedział im historię kościoła i przedstawił najcenniejsze zabytki. Po powrocie z wycieczki, w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechlowie, zebrani obejrzeli prezentację o ziemi niechlowskiej. Następnie pani Bernarda Sitnik - przewodnicząca komisji konkursowej ogłosiła wyniki części pisemnej konkursu. Do finału na poziomie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zakwalifikowało się 12 uczestników. Dodatkowo wzięli w nim udział także zwycięzcy z poziomu szkół podstawowych. Łącznie w części ustnej wzięło udział 15 uczniów, w tym dwie nasze uczennice. 
Po emocjonującej rozgrywce w stylu przypominającym teleturniej "Jeden z dziesięciu" nasza uczennica Daria Berus zajęła II miejsce, a Paulina Szumigała miejsce III

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs "Góra i Ziemia Górowska - Moja Mała Ojczyzna"