IX Dolnośląski przegląd twórczości literackiej dzieci i młodzieży.

opublikowane: 24 lut 2016, 13:14 przez Lidia Kosarzewska
19 lutego, już po raz dziewiąty, w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs literacki. Uczestnicy w dowolnej formie wypowiedzi pisali na temat: "Tajemnice starej szafy". Na konkurs nadesłano 217 prac z 24 szkół Dolnego Śląska. Cieszy sukces naszych uczennic, których opowiadania wysoko oceniło jury konkursu.
Zuzia Broniewicz z klasy I d, Monika Broczkowska z klasy III dostały wyróżnienie, natomiast Karolina Zamłyńska z klasy III a otrzymała nagrodę.
Interesująca była oprawa uroczystości, w czasie której czytane były fragmenty nagrodzonych i wyróżnionych prac. W całości będzie można je przeczytać na stronie MDK-u, do czego zapraszam i zachęcam.
Nagrodzonej Karolinie oraz wyróżnionym- Monice i Zuzi- serdecznie gratuluję dobrego pióra, bujnej wyobrażni, weny twórczej oraz, co ważne, chęci do pisania.
Dziękuję również pozostałym uczestnikom konkursu-Oli Krawczyk z klasy III c, Natalii Wawruszczak z klasy III c, Oli Bieleń z klasy III c, Karolinie Srebniak z klasy III a, Erykowi Garczyńskiemu z klasy I a i życzę powodzenia w dalszych zmaganiach w tworzeniu literatury.

Comments