Festyn 2016

opublikowane: 8 cze 2016, 01:29 przez Romana Maniara   [ zaktualizowane 10 cze 2016, 00:21 przez Publiczne Gimnazjum ]
    
Dnia 5 czerwca w niedzielę na naszym szkolnym boisku, odbył się festyn pod hasłem "Razem, miło i wesoło" i "Młody obywatel na sportowo". Na nasze zaproszenie przyjechał Zespół Pieśni i Tańca "Kalina" z Wrocławia, który zaprezentował trzy tańce: krakowiak, śląsk i rzeszów. Zespół w swoich pięknych strojach prezentował się dostojnie i był największą atrakcją naszej imprezy. Publiczność miała, również okazję wziąć udział w krótkich warsztatach tanecznych z krakowiaka. Na naszej imprezie wystąpił również dziecięcy zespół taneczny "Perfect Dance Studio" pod opieką pani Anny Bartkowiak. Swój koncert miały również uczennice naszego gimnazjum: Magda Andrzejewska, Marta Grzelczak, Weronika Skibniewska i Klaudia Kujawa oraz Milena Nawrocka i Marceli Nawrocki.
    Na koniec odbył się turniej piłki siatkowej pomiędzy drużynami: nauczycieli, Urzędu Miasta i Gminy Wąsosz, sołtysów oraz uczniów gimnazjum. I miejsce zdobyli siatkarze z Urzędu Miasta, II miejsce zajęli nasi uczniowie, III miejsce sołtysi, a nauczyciele, niestety miejsce ostatnie. 
    W swojej ofercie mieliśmy również bogate menu. Można było kupić: pierogi, frytki, kukurydzę, kiełbaskę z grilla, pajdę chleba ze smalcem, koktaile mleczno-owocowe, gofry oraz pyszne domowe ciasto. Dużym zainteresowaniem ciszyła się loteria fantowa a dzieciaki najbardziej zadowolone były z makijaży i fryzur. 
    Festyn miał charakter charytatywny i odbył się dzięki pełnej współpracy nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców i dzieci. Dzięki temu dla naszego gimnazjum uzyskaliśmy kwotę 4390 zł, którą przeznaczymy na zakup kolejnej tablicy multimedialnej i sprzęt sportowy.
    Nasz festyn nie byłby tak udany, gdyby nie pomoc i wsparcie naszych sponsorów i ludzi życzliwych.  A pomogli nam: państwo J.K.Jachimowscypaństwo L.Sz.Kutzmanowie, państwo K.G.Kordiakowie, państwo A.P.Beuchowie, państwo A.A.Rapiorowie, państwo D.H.Stanasiukowie, państwo J.R.Śronowie, państwo D.M.Klinszportowie, pan W.Biernacki, państwo B.J.Matuszewscy, państwo S.J.Całkowie, pan A.Mazurek, pan S.Lewicki. Dziękujemy bardzo serdecznie rodzicom naszych uczniów, którzy zafundowali loterię fantową, upiekli ciasta i dostarczyli produkty, które potrzebne były do przygotowania "menu" festynu. Dziękujemy, również Zespołowi Placówek Kultury w Wąsoszu za oprawę muzyczną i duży wkład w przygotowaniu pierogów, frytek i kukurydzy. A mieszkańcom Wąsosza dziękujemy za liczne przybycie. 

DZIĘKUJEMY!!!!! 

Festyn 2016