Aktualności‎ > ‎

Rok szkolny 2015/2016Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/17

opublikowane: 1 lip 2016, 04:04 przez Dyrektor Gimnazjum   [ zaktualizowane 1 lip 2016, 04:05 ]

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

opublikowane: 24 cze 2016, 03:52 przez Barbara Gransort   [ zaktualizowane 26 cze 2016, 03:22 przez Publiczne Gimnazjum ]

"W pocie czoła", jak stwierdziła pani dyrektor, dosłownie i w przenośni, bo temperaturę mieliśmy "afrykańską", pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Zaliczyć go możemy do udanych, spokojnych i bezpiecznych. Wszystkim uczniom naszego gimnazjum, zwłaszcza absolwentom, życzymy udanych, fantastycznych wakacji. 

Zakończenie roku szkolnegoPodsumowanie konkursów polonistycznych

opublikowane: 24 cze 2016, 03:49 przez Barbara Gransort   [ zaktualizowane 24 cze 2016, 04:09 ]

Na apelu, kończącym rok szkolny, podsumowaliśmy 2 konkursy polonistyczne: ortograficzny i czytelniczy. Mistrzem Ortografii naszego gimnazjum została uczennica IIa, Daria Berus. To ona okazała się "bezbłędna". Z kolei bezapelacyjnym Mistrzem Czytelnictwa została Julia  Tul z klasy Ib. Julia przeczytała w tym roku szkolnym prawie 100 książek. Dziewczynom, naszym mistrzyniom, gratulujemy!

Dobre wieści - cel osiągnięty!

opublikowane: 23 cze 2016, 11:46 przez Anna Koszów-Stasiak   [ zaktualizowane 26 cze 2016, 03:25 przez Publiczne Gimnazjum ]

Pięcioletni Kuba Kociencki niedługo będzie miał wykonaną ratującą życie operację serduszka!
W maju zakończyliśmy zbiórkę pieniężną na ten cel, uzyskując kwotę 385.73 zł.
Wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły serdecznie dziękuję za wzięcie udziału w zbiórce  :)

"Otwarte Drzwi" dla klas VI

opublikowane: 14 cze 2016, 03:30 przez Dorota Olejnik   [ zaktualizowane 26 cze 2016, 03:35 przez Publiczne Gimnazjum ]

Dnia 9 czerwca 2016 roku gościliśmy szóstoklasistów, zaproszonych w ramach "Otwartych Drzwi". Do naszej szkoły przybyło 75 uczniów i 5 opiekunów z Publicznych Szkól Podstawowych z Czarnoborska, Płosek, Pobiela i Wąsosza. Gości powitała p. dyrektor gimnazjum.  Pedagog szkolny przedstawiła terminy rekrutacji oraz podała wykaz dokumentów składanych do gimnazjum. Następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego opowiedzieli o działalności tej organizacji  w szkole.Uczniowie uczestniczyli również w otwartej lekcji geografii ,,Dookoła świata w 45' - z atlasem to możliwe" oraz obejrzeli stronę internetową ,,Nasza szkoła w multimediach". Zaproszeni goście wzięli też udział  w uroczystym apelu z okazji Dnia Patrona. Obejrzeli m.in.scenki w wykonaniu uczniów  do wybranych utworów H. Sienkiewicza. Na koniec przyszli gimnazjaliści zwiedzili budynek szkoły i obejrzeli przygotowane wystawy tematyczne. ,,Drzwi Otwarte" w gimnazjum dla szóstoklasistów były okazją do spotkań integracyjnych uczniów i  poznania szkolnej rzeczywistości.

Otwarte DrzwiPodsumowanie VIII edycji konkursu "Gimnazjaliści śladami H.Sienkiewicza"

opublikowane: 9 cze 2016, 10:12 przez Barbara Gransort   [ zaktualizowane 10 cze 2016, 01:03 przez Publiczne Gimnazjum ]

Na apelu z okazji Dnia Patrona ważną jego częścią było podsumowanie VIII edycji szkolnego konkursu "Gimnazjaliści śladami H.Sienkiewicza". Po dwóch rundach, które odbywały się w kwietniu i maju wyłoniono zwycięzców. I miejsce przyznano Roksanie Kopacz z klasy IIIc i Zuzannie Broniewicz z Id, a drugie miejsce- Darii Berus z IIa i Izabeli Głowackiej z Ia. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!
Oto 2 limeryki, których napisanie było zadaniem II etapu konkursu.
 
Autorka: Zuzanna Broniewicz
"A któż to jest ten sławny Sienkiewicz?
Poza tym, że rymuje się do Broniewicz.
Że pisarz, poeta, wieszcz?
Że jego twórczość przyprawia o dreszcz?
Nie, to tylko nasz polski Noblewicz"

Autorka: Daria Berus
"Raz Sienkiewicza bawiącego w Pradze
Obsypały z komina sadze,
Fakt, iż potem w ciągu godziny
Umorusał aż cztery hrabiny
Jakoś uszło biografów uwadze."

Konkurs o PatronieDzień Patrona

opublikowane: 9 cze 2016, 09:46 przez Barbara Gransort   [ zaktualizowane 10 cze 2016, 01:45 przez Publiczne Gimnazjum ]

Rok 2016 został ogłoszony Rokiem Sienkiewiczowskim, ponieważ 16 listopada tego roku minie setna rocznica śmierci wielkiego Polaka. To ważny rok dla szkół, które wybrały Go sobie na patrona szkoły. Corocznie na początku czerwca świętujemy Dzień Patrona. Tak było i w tym roku. 9 czerwca br. odbył się apel poświęcony pisarzowi. W jego przygotowanie włączyły się wszystkie klasy. Każda opracowała miniinscenizację związaną z lekturami: Latarnik, Janko Muzykant, Krzyżacy i Quo vadis. Kreatywność uczniów była ogromna, inscenizacje wypadły fantastycznie i za to Wam wszystkim dziękujemy! Godnie uczciliście Patrona swojej szkoły.

Dzień PatronaFestyn 2016

opublikowane: 8 cze 2016, 01:29 przez Romana Maniara   [ zaktualizowane 10 cze 2016, 00:21 przez Publiczne Gimnazjum ]

    
Dnia 5 czerwca w niedzielę na naszym szkolnym boisku, odbył się festyn pod hasłem "Razem, miło i wesoło" i "Młody obywatel na sportowo". Na nasze zaproszenie przyjechał Zespół Pieśni i Tańca "Kalina" z Wrocławia, który zaprezentował trzy tańce: krakowiak, śląsk i rzeszów. Zespół w swoich pięknych strojach prezentował się dostojnie i był największą atrakcją naszej imprezy. Publiczność miała, również okazję wziąć udział w krótkich warsztatach tanecznych z krakowiaka. Na naszej imprezie wystąpił również dziecięcy zespół taneczny "Perfect Dance Studio" pod opieką pani Anny Bartkowiak. Swój koncert miały również uczennice naszego gimnazjum: Magda Andrzejewska, Marta Grzelczak, Weronika Skibniewska i Klaudia Kujawa oraz Milena Nawrocka i Marceli Nawrocki.
    Na koniec odbył się turniej piłki siatkowej pomiędzy drużynami: nauczycieli, Urzędu Miasta i Gminy Wąsosz, sołtysów oraz uczniów gimnazjum. I miejsce zdobyli siatkarze z Urzędu Miasta, II miejsce zajęli nasi uczniowie, III miejsce sołtysi, a nauczyciele, niestety miejsce ostatnie. 
    W swojej ofercie mieliśmy również bogate menu. Można było kupić: pierogi, frytki, kukurydzę, kiełbaskę z grilla, pajdę chleba ze smalcem, koktaile mleczno-owocowe, gofry oraz pyszne domowe ciasto. Dużym zainteresowaniem ciszyła się loteria fantowa a dzieciaki najbardziej zadowolone były z makijaży i fryzur. 
    Festyn miał charakter charytatywny i odbył się dzięki pełnej współpracy nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców i dzieci. Dzięki temu dla naszego gimnazjum uzyskaliśmy kwotę 4390 zł, którą przeznaczymy na zakup kolejnej tablicy multimedialnej i sprzęt sportowy.
    Nasz festyn nie byłby tak udany, gdyby nie pomoc i wsparcie naszych sponsorów i ludzi życzliwych.  A pomogli nam: państwo J.K.Jachimowscypaństwo L.Sz.Kutzmanowie, państwo K.G.Kordiakowie, państwo A.P.Beuchowie, państwo A.A.Rapiorowie, państwo D.H.Stanasiukowie, państwo J.R.Śronowie, państwo D.M.Klinszportowie, pan W.Biernacki, państwo B.J.Matuszewscy, państwo S.J.Całkowie, pan A.Mazurek, pan S.Lewicki. Dziękujemy bardzo serdecznie rodzicom naszych uczniów, którzy zafundowali loterię fantową, upiekli ciasta i dostarczyli produkty, które potrzebne były do przygotowania "menu" festynu. Dziękujemy, również Zespołowi Placówek Kultury w Wąsoszu za oprawę muzyczną i duży wkład w przygotowaniu pierogów, frytek i kukurydzy. A mieszkańcom Wąsosza dziękujemy za liczne przybycie. 

DZIĘKUJEMY!!!!! 

Festyn 2016Konkurs "Góra i Ziemia Górowska - Moja Mała Ojczyzna"

opublikowane: 6 cze 2016, 13:31 przez Bogusława Nawrot   [ zaktualizowane 12 cze 2016, 07:15 ]

31 maja w Zespole Szkół w Niechlowie odbył się finał XXII Powiatowego Konkursu "Góra i Ziemia Górowska - Moja Mała Ojczyzna", którego organizatorami są:Towarzystwo Miłośników Ziemi Górowskiej oraz Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze. W konkursie wzięło udział 30 uczniów szkół podstawowych, 18 gimnazjalistów i 6 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W finale uczestniczyły także 3 uczennice naszego gimnazjum: Daria Berus (IIa), Paulina Szumigała (IIb) i Ewelina Wójcik (IIb). 
Część pisemna, podczas której uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test, zaczęła się o godzinie 9:00. Po jej zakończeniu uczestnicy konkursu wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do kościoła św. Michała Archanioła w Żabinie. Tamtejszy proboszcz - ks. Stanisław Długowski, opowiedział im historię kościoła i przedstawił najcenniejsze zabytki. Po powrocie z wycieczki, w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechlowie, zebrani obejrzeli prezentację o ziemi niechlowskiej. Następnie pani Bernarda Sitnik - przewodnicząca komisji konkursowej ogłosiła wyniki części pisemnej konkursu. Do finału na poziomie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zakwalifikowało się 12 uczestników. Dodatkowo wzięli w nim udział także zwycięzcy z poziomu szkół podstawowych. Łącznie w części ustnej wzięło udział 15 uczniów, w tym dwie nasze uczennice. 
Po emocjonującej rozgrywce w stylu przypominającym teleturniej "Jeden z dziesięciu" nasza uczennica Daria Berus zajęła II miejsce, a Paulina Szumigała miejsce III

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs "Góra i Ziemia Górowska - Moja Mała Ojczyzna"


Konkurs biblioteczny "Orfeusz - zakochany, nieszczęśliwy artysta" - rozstrzygnięty!

opublikowane: 2 cze 2016, 03:55 przez Nieznany użytkownik

Bezbłędnie krzyżówkę rozwiązała Roksana Kopacz z kl. III c. Gratulacje!

1-10 of 89