„Książka – Biblioteka – Informacja – Internet”

opublikowane: 26 lip 2015, 09:15 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 09:16 ]

     Dnia 10 marca 2015 r. w PCDN i PPP w Górze odbył się finał jubileuszowy X Powiatowego Międzygimnazjalnego Konkursu Bibliotecznego „Książka – Biblioteka – Informacja – Internet”, w którym wzięło udział 26 uczniów z 8 gimnazjów powiatu górowskiego. Reprezentantami naszego gimnazjum byli: Monika i Aleksandra Broczkowskie oraz Jakub Gawia.

     Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej (32 pytania) i komputerowej (podział na dwie grupy – w każdej po 8 pytań). Oba etapy sprawdzały wiadomości i umiejętności objęte programem ścieżki edukacyjno-medialnej ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy na temat  książki i biblioteki, błyskawicznego wyszukiwania informacji w słownikach, encyklopediach, leksykonach, znajomości różnych źródeł informacji na określony temat z wykorzystaniem księgozbioru podręcznego, katalogów, znajomości sieci Internet.

     Pomimo dużej konkurencji dwie nasze uczennice znalazły się w czołówce nagrodzonych: Monika Broczkowska zajęła II a Aleksandra Broczkowska III miejsce (brakło jej tylko 0,5 pkt do II miejsca).

     Dziewczyny wykazały się ogromną i wszechstronna wiedzą. Serdeczne gratulacje!