Gala podsumowująca konkurs „Szkoła Trzech Pokoleń”

opublikowane: 26 lip 2015, 09:23 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 09:23 ]

     23 marca nasi uczniowie - uczestnicy konkursu „Szkoła Trzech Pokoleń” wraz z nauczycielem j.polskiego Lidią Kosarzewską wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej konkurs literacki. Był on elementem programu edukacyjnego „Tożsamość Dolnoślązaków - Unia Wielu Kultur”. Uroczystość odbyła się w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu. Konkurs ogłoszony został przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego a realizowany przez wrocławski DODN.

     Celem konkursu była promocja twórczości uczniów oraz kształtowanie kompetencji historycznych młodzieży III i IV etapu edukacyjnego.

     Praca konkursowa była próbą refleksji nad zmianami jakie zaszły w polskiej szkole na przestrzeni około 100 lat. Zaproszeni goście podzielili się swoimi uwagami i podziękowali przybyłym uczniom i ich opiekunom za zaangażowanie się w projekt. Sam udział w gali był dla naszych uczniów dobrą i cenną lekcją patriotyzmu lokalnego i chociaż nie zdobyli nagród należą im się gratulacje za podjęcie tematu.

     Dziękuję za prace konkursowe: Julce Koryto, Monice Broczkowskiej, Oli Broczkowskiej, Jaśkowi Sztymerowi, Oli Bieleń, Roksanie Kopacz, Karolinie Zamłyńskiej, Ani Mrówce, Magdzie Jędrysiak.