„Deutsch-Wagen-Tour” w naszej szkole

opublikowane: 26 lip 2015, 08:42 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 28 lip 2015, 04:45 ]
     Dnia 4.02.2015 r. w naszym gimnazjum gościliśmy bardzo sympatyczną panią z projektu „Deutsch-Wagen-Tour”, która przyjechała do nas mega barwnym Volkswagenem.
     Podczas warsztatów poznaliśmy bardzo dużo słów. Chociaż zaczęło się bardzo niewinnie, od przedstawienia się i prawienia sobie wzajemnie komplementów w języku niemieckim to, z czasem, coraz bardziej się rozkręcaliśmy. Były nazwy części ciała oraz samochodu, znani współcześni niemieckojęzyczni wokaliści, różne rodzaje muzyki, zabytki Berlina, nazwy zwierząt, bawarski taniec oraz quiz. Jednak najbardziej urzekła nas zabawa……”Rekin”…..i tu był potrzebny słoneczny patrol, który ratował turystów (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;-)).
     Za zaangażowanie w warsztatach zostaliśmy docenieni. Każdy solidny uczestnik otrzymał: plan lekcji, naklejkę, szałowy długopis, „zośkę” oraz balon z własna podobizną. Zajęcia bardzo się podobały wszystkim i chcielibyśmy, aby było więcej okazji do wspólnej zabawy z językiem niemieckim.
     Jeszcze raz bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy częściej!

„Deutsch- Wagen- Tour” w naszej szkole