Aktualności‎ > ‎

Rok szkolny 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

opublikowane: 28 lip 2015, 02:28 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 28 lip 2015, 05:31 ]Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Mistrz Ortografii

opublikowane: 26 lip 2015, 11:48 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 11:49 ]

     Tradycyjnie od kilku lat w czerwcu w naszym gimnazjum najlepsi znawcy ortografii walczą o tytuł Mistrza Ortografii. 15 czerwca 2015 przystąpili oni do pisania dyktanda i do pochwalenia się znajomością zasad ortograficznych. Zadania przygotowała i konkurs przeprowadziła pani Małgorzata Stark.
     Mistrzem orografii roku szkolnego 2014/2015 został uczeń klasy IIId, Maciej Kulig! Gratulujemy!


Znajdź Właściwe Rozwiązanie

opublikowane: 26 lip 2015, 11:43 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 11:46 ]

     18 czerwca w naszej szkole odbył się pomiar ciśnienia dla uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły przeprowadzony przez szkolną pielęgniarkę przy pomocy szkolnych koordynatorów.

     Akcja ta odbyła się w ramach programu „Znajdź Właściwe Rozwiązanie”, którego celem jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów.Zapraszamy do lektury nowego „Discamusa”!

opublikowane: 26 lip 2015, 11:30 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 11:52 ]

  
Zespół redakcyjny szkolnej gazetki zaprasza do lektury ostatniego w tym roku szkolnym numeru „Discamusa”. Tym razem jest to numer prawie wakacyjny. 
Gazetka dostępna jest na stronie juniormedia.plDzień Patrona

opublikowane: 26 lip 2015, 11:27 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 11:28 ]

     5 maja minęła 169 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza, a 24 maja 2015 r. 13  rocznica nadania gimnazjum imienia wielkiego pisarza. Z tej okazji 12 czerwca uczniowie i nauczyciele wzięli udział w apelu z okazji Dnia Patrona. Apel przygotowały klasy IIIa i Ia, a scenariusz opracowały nauczycielki języka polskiego.
     W tym roku widzowie mogli obejrzeć inscenizację przedstawiającą bohaterów powieści sienkiewiczowskich. Dodatkowo każda klasa zaprezentowała plakat przedstawiający te postacie w krzywym zwierciadle. Odbyło się także podsumowanie VII edycji konkursu „Gimnazjaliści śladami Henryka Sienkiewicza”.

Udział gimnazjalistów w programach profilaktycznych

opublikowane: 26 lip 2015, 11:23 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 11:23 ]

     Uczniowie klas pierwszych i drugich dnia 10 czerwca 2015 uczestniczyli w realizacji programów profilaktycznych ,,Spójrz inaczej„ i ,,Debata”. Celem realizowanych programów jest przekazanie wiedzy i umiejętności uczniom dotyczących przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom, oraz promowanie postaw abstynenckich. Przekazywane treści ujęte były w trzy podstawowe oddziaływania profilaktyczne: zmiana przekonań normatywnych, kształtowanie systemu wartości, wiedza o realnych konsekwencjach. Programy przeprowadzili terapeuci z Wrocławia. Realizację w/w programów profilaktycznych sfinansowała Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.


Drzwi Otwarte dla uczniów klas VI szkół podstawowych

opublikowane: 26 lip 2015, 11:20 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 11:20 ]

     Dnia 9 czerwca 2015 odbyły się w gimnazjum Drzwi Otwarte dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Do gimnazjum przybyło 78 uczniów i 4 opiekunów ze szkół z naszej gminy. Szóstoklasiści brali udział w przygotowanych dla nich licznych atrakcjach. Obejrzeli przygotowane prezentacje: ,,Nasze gimnazjum”, ,,Lipdub”. Uczestniczyli w otwartej lekcji matematyki ,,Świat symetrii”, oraz obejrzeli przygotowany przez uczniów klasy IId projekt ,,Czy wiesz, co znaczy być głodnym?”. Z dużym zaciekawieniem przyglądali się pokazom szkolnych talentów, m.in. żonglerki piłkami, występowi solisty i zespołu instrumentalnego. W czasie Drzwi Otwartych uczniowie zostali zapoznani z zasadami rekrutacji do gimnazjum, działalnością samorządu uczniowskiego oraz poznali obiekt szkoły. Na zakończenie pobytu w szkole dla przyszłych gimnazjalistów przygotowany został poczęstunek z niespodzianką !Pomagamy zwierzętom

opublikowane: 26 lip 2015, 11:17 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 11:17 ]

     W dniach od 11 do 29 maja Szkolne Koło PCK działające w naszym gimnazjum zorganizowało pomoc na rzecz Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Kundelek”.
     W ramach tej akcji można było przynieść karmę mokrą lub suchą, makaron, ryż, kaszę, koce, kołdry itp. i w ten sposób okazać serce potrzebującym zwierzętom.
     Dzięki zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy wolontariuszom udało się zgromadzić:
 • karmę suchą – 60,5 kg
 • karmę mokrą – 18 kg
 • ryż – 6,5 kg
 • makaron – 1,5 kg
 • kaszę – 13,5 kg
 • kołdry – 2 szt.
 • koce – 2 szt.
 • poduszki – 3 szt.
 • pościel – 3 szt.
 • budę

Dary zostały przekazane przez członków koła dnia 03.06.2015 r. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Pomagamy zwierzętomWyniki VII edycji konkursu „Gimnazjaliści śladami Henryka Sienkiewicza”

opublikowane: 26 lip 2015, 11:10 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 11:10 ]

Za nami VII edycja konkursu o Patronie szkoły. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przystąpienie do I i II rundy. Oto zwycięzcy:
 • I miejsce – Aleksandra Kulasa IIIa,
 • II miejsce – Aleksandra Broczkowska IIIa,
 • III miejsce – Paulina Szumigała Ib i Michał Krawczyk Ia.
Gratulujemy zwycięzcom! Nagrody otrzymacie na apelu z okazji Dnia Patrona.Indywidualne Mistrzostwa w LA

opublikowane: 26 lip 2015, 11:07 przez Publiczne Gimnazjum   [ zaktualizowane 28 lip 2015, 05:36 ]

     28 maja we Wrocławiu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w LA. Nasze gimnazjum reprezentowało sześcioro zawodników (Wojtek Jachimowski, Michał Jachimowski, Ania Mrówka, Małgorzata Zapór, Magda Niedźwiecka, Wiktoria Dziura). Największy sukces osiągnęła Magda Niedźwiecka, która zajęła I miejsce w biegu przez płotki (100m). Dziękujemy naszym uczniom za udział w mistrzostwach i gratulujemy naszej uczennicy.

Indywidualne Mistrzostwa w LA
1-10 of 73